Nőnapi köszöntés az óvodában

Pénteken, március 8-án a nőnapot világszerte ünnepelték kicsik és nagyok egyaránt.
A nőnap az óvodában is fontos esemény. Lényeges, hogy a gyermekek már fiatalon megismerjék szokásainkat, ünnepeinket és megtanulják, hogyan tudnak örömet szerezni egymásnak.
Amint a képeken láthatjuk a kisfiúk felsorakoztak, egy szép verssel köszöntötték majd egy kis aprósággal megajándékozták a kislányokat. Nem az ajándék nagysága, milyensége a lényeg, hanem hogy szeretetből, szívből jövő legyen, lehet az akár egy virág, kézzel készített meglepetés vagy egy szép rajz.
Az ovis ünnepség lényege inkább a gesztus és az, hogy már kicsi korban a részükké válik a nők, lányok ünneplése e napon. Továbbá egy emlékezetes élmény gyermekkorban, amire későbbiekben is szívesen emlékeznek vissza a gyerekek.