Mackó projekt az óvodában

Február 2. Gyertyaszentelő Boldogasszony napja- , mely naphoz számos népi hiedelem kötődik. A népi hagyomány szerint, a téli álmot alvó medvék ezen a napon hagyják el először barlangjukat.
Ebből az alkalomból óvodánkban több héten át tartó Mackó projektet szerveztünk a gyerekeknek színesebbnél - színesebb programokkal. A programok közül még is kiemelnék egyet, melyben a szülők, nagyszülők is aktívan részt vettek, melyet ezúton is szeretnénk megköszönni nekik. Az újrahasznosítás jegyében nagyon sokféle, kreatív mackót kaptunk mindenféle méretben. A projekt zárásaként minden csoport oklevelet kapott aktív részvételéért, a gyerekek pedig az élmények mellett egy - egy medvés kitűzővel gazdagodtak.