Állatok Világnapja az óvodában

Október 4. az állatszeretetéről ismert Assisi Szent Ferenc ünnepe. Ekkor emlékezhetünk meg az óvodában az Állatok Világnapjáról. Az állatok szeretetét nem lehet könyvekből megtanulni, tanítani. Az élménynyújtás, tapasztalatszerzés, tevékenykedés a legjobb módszer arra, hogy az óvodás gyermekek az állatokkal közeli kapcsolatba kerüljenek, ezáltal kialakuljon bennük a szeretet, gondoskodás, védelem érzése.
Az Állatok Világnapján, játékos formában gazdagítottuk ismereteinket az állatok életéről, védelméről. Minden csoport más és más tevékenységbe ágyazta az állatokhoz kapcsolódó témakört, volt, ahol kedvenc plüss állataikat hozták be a gyerekek, volt, ahol kéz és fejbábokkal utánozták az állatok viselkedését, képeket, mesekönyveket nézegettek, ragasztottak, festettek és vágtak a téma jegyében ma a gyerekek, majd az óvoda rendezvény termében közös mesevetítésen vettünk részt. A mesék után állatokról szóló dalokat hallgattuk, táncoltunk, utánoztuk mozdulataikat, verseltünk, mondókáztunk, énekeltünk és nagyon jól éreztünk magunkat.

állatok világnapja az óvodában