Itt a farsang áll a bál ....

Elérkezett a gyermekek számára oly nagyon várt farsangi időszak. Ez a hetünk a hangoskodásról, mulatozásról, mókázásról, bohóckodásról szól.
A gyerekekkel közösen már jó előre készültünk, folyamatosan díszítettük a csoportszobákat, az öltözőket és az óvodai közösségi tereket egyaránt. A farsangi szemüvegeket, álarcokat, fejdíszeket a gyerekek szívvel – lélekkel készítették. Fontosnak tartjuk, hogy érzelmeikre hatva, tevékenykedve pozitív tapasztalatot szerezzenek, aktív részeseinek érezzék magukat egy adott téma készülődése során. Az óvodapedagógusok és a dadus nénik is jelmezbe bújtak a gyerekek nagy örömére. A farsang egyik legjellegzetesebb étele a farsangi fánk sem maradhatott ki a mai menüből. Sokat tréfáltunk, verset mondtunk, énekeltünk, meséltünk. Minden gyermek jelmezét közösen felismertük és megcsodáltuk.