Húsvéti locsolkodás az óvodában

Számos tavaszi projektünk közül ezen héten az egyik legszebb tavaszi ünnepre, a húsvétra
készülődtünk óvodánkban.
A szorgos kis gyermekkezek gyönyörű húsvéti képeket, hímes tojásokat
készítettek, melyekkel az óvodánk folyosóin, csoportszobáiban vidám, tavaszi hangulatot
varázsoltak. Izgatottan vártuk az óvodai húsvétot, melynek megünneplése a hagyományoknak
megfelelően történt. A hét legkedves színfoltja a locsolkodás volt, melyre nagy izgalommal készültek a gyerekek. Minden kisfiú illendően felöltözve, locsolóverssel a tarsolyában, kölnivel és kiskosárral a kezében sétált be a csoportjába. A kislányok is felöltötték legszebb ruhájukat, színesebbnél - színesebb hímes tojásokat hoztak magukkal. A locsolóvers elmondása után a fiúk meglocsolták a lányokat, amiért cserébe egy tojást választhattak a lányok kosarából.

Ezúton szeretnénk a Leveleki Kastélykert Óvoda és Konyha gyermekei és dolgozói nevében élményt nyújtó közös készülődést és Áldott Húsvéti Ünnepet kívánni mindenkinek!