Pitypang kis - középső csoport bemutatása

Óvodapedagógusok:
- Márton Tünde - Tünde óvó néni
- Soósné Sitkus Mariann - Mariann óvó néni

Dajka néni:
- Zurinka Jánosné - Erika dadus

A csoport segítője:
- Oláh Józsefné - Eta néni

Szeptember 1-jén a Pitypang csoportban 4 felnőtt várta ölelő karokkal leendő csoportunk tagjait. 22 kis csoda szorgoskodik a csoportszobába, azonban létszámunk folyamatosan bővülni fog, októberben még 3, míg novemberben és a következő év februárjában még 1 – 1 pitypangocska érkezik hozzánk. Kedves, huncut, csillogó gyermekszemek lesik egymást izgatottan minden reggel, hogy kéz a kézben folytassák az előző nap elkezdett építkezést, pékáruk sütését, a vendégek várását, a babák gondozását, betegek gyógyítását. Ahogyan a pitypangra jellemző, számunkra is nagyon fontos az összetartozás, az egymásra való odafigyelés. Igyekszünk a gyerekek számára családias, nyugodt, barátságos légkört teremteni nap, mint nap. Minél több helyre igyekszünk majd eljuttatni apróságainkat sétáink során, hogy sok-sok tapasztalattal gazdagodva játszhassuk, tervezhessük és élhessük újra majd az élményeket, hogy szókincsünk gazdagodjon, fantáziánk szárnyaljon, kezünk csodákat alkosson, míg eközben a kicsi pitypangjaink az önállósodás útjára léphessenek. Már most jellemző a nagyfokú kíváncsiság a csoportunkra, reméljük ez így is marad. Szívesen sütünk, főzünk, nagyon szeretünk kimenni az udvarunkra, ahol a játékok, a természet sok-sok izgalmat rejt. A nagy füves terület számtalan mozgásformára ad lehetőséget. A magas ágyásainkban tavasszal kertészkedhetünk, veteményezhetünk. Bárhol vagyunk, bármit is csinálunk, mindig jó kedvűen, nótázva, verselve, mondókázva tesszük. A csoportunk olyan, mint egy nagy család.
Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a gyerekeink azt mondhassák:
Jó kis Pitypangnak lenni!