Napocska csoport

Jakab Anett /Anett óvó néni/

Dajka:
Királyné Oláh Ilona /Ilike néni/

19 örökmozgó, ficergő, kutató, minden iránt érdeklődő, mindent kipróbálni akaró, vegyes életkorú gyerkőc, 3 felnőtt, akik próbálják őket terelgetni, és a sok – sok napocska, akik hol megnevettetnek, hol borsot törnek az orrunk alá, hol segítséget kérnek, hol segítséget adnak, ha „bajba” kerülünk. Egy mondatban ez a napocska csoport.

Éljük az óvodások életét, nap, mint nap felfedezzük a körülöttünk lévő csodákat, sétálunk, és közben ismerkedünk mindennel, ami csak a szemünk elé kerül.

Figyelünk és ismerkedünk. Féltünk és óvunk. Játszunk, varázsolunk mindenhol, mindenkor, mindennel, ami csak a kezünkbe kerül.

Röviden ilyen a „napocskás” körforgás.

Állandóságot, biztonságot, melegséget sugároz, ahol mindenki bátran kipróbálhatja, és megismerheti önmagát és egymást.

Igazi „napocska” az égen, ahonnan el lehet rugaszkodni, ahová vissza lehet térni.

„A gyermek olyan, mint a pillangó a szélben. Néhány magasabbra tud repülni, mint mások, de mindegyik a legjobb tudása szerint repül. Miért is hasonlítanánk össze őket, mindegyik más, mindegyik különleges. mindegyik gyönyörű.”