Ficánka csoport

Sitku Mariann /Mariann óvó néni/

Dajka:
Zurinka Jánosné /Erika néni/

Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy Ficánka csoport, amely a Leveleki Kastélykert Óvoda emeletén található. A mi kis ficánkáink 19 – en úsznak a tengerben, ahol 2,5 - 7 éves korú kisemberkék cseperednek barátságban, békességben. Érzelmi nevelésünkben fontos szerepe van a szeretetnek, a családias légkör biztosításának, a megértés gyakorlásának, az egymáshoz való alkalmazkodás fontosságának, melyek elősegítik feladattudatuk, helytállásuk, kitartásuk, türelmük fejlesztését. A kis apró nép mindennapjait két óvodapedagógus és egy dajka néni: Tünde óvó néni, Mariann óvó néni és Erika dadus tervezi, szervezi karöltve. Amint hozzánk belépsz, érezheted a családias meghitt hangulatot, és láthatod, hogy a mi csoportunkban a legmeghatározóbb a szabad játék, melyhez nagyon sok eszközt biztosítunk. Mindennapjainkban fontos szerepet kapnak az élmény - és tapasztalatszerző séták és tevékenységek, valamint az alkalomszerű gyűjtőmunkák.  Nálunk a gyűjtött kincsek sosem vesznek kárba, alkotunk, zenélünk, barkácsolunk belőlük, miközben jól érezzük magunkat. Legfontosabb alapelvünk, a “gyermek tevékenység és tapasztalás közben fejlődik a leghatékonyabban”. A nevelőmunkánk során a gyermekek alapos megismerésére törekszünk, így kiemelt feladatunknak tekintjük az egyéni különbségek feltárását, az eltérések ismeretében a személyiség differenciált fejlesztését. Célunk, minden gyermek egyéni szükségleteinek maximális kielégítése, az egyéni bánásmód alkalmazásával.