Bemutatkozik óvodánk

Köszöntő

Szeretettel köszöntök minden érdeklődő szülőt A Leveleki Kastélykert Óvoda és Konyha honlapján.

Leveleki Kastélykert Óvoda és Konyha bemutatása

Az intézmény jogállás és legfontosabb adatai:
Költségvetési szerv megnevezése: Leveleki Kastélykert Óvoda és Konyha
Székhelye: 4555 Levelek Ifjúság utca 3-5.
Fenntartó neve és székhelye: Levelek Nagyközség Önkormányzata, 4555 Levelek Rákóczi utca 2.
Irányító szerv neve és székhelye: Levelek Nagyközség Önkormányzata Képviselő Testülete
Intézmény típusa: Óvoda
OM azonosító: 202210
Csoportok száma: 5
Felvehető maximális gyermeklétszám: 125

Intézmény szakmai alaptevékenysége:

A költségvetési szerv alaptevékenysége: óvodai nevelés és a többi gyermekkel együtt nevelhető- enyhén értelmi fogyatékos, beszédfogyatékos, a fejlődés egyéb pszichés zavara: súlyos tanulási, figyelem vagy magatartásszabályozás zavara- sajátos nevelési igényű gyermekek óvodai nevelése. Az óvodai a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. Az óvodai nevelés a gyermek neveléséhez szükséges, teljes óvodai életet magába foglaló foglalkozások keretében folyik. Az óvoda a gyermek hároméves korától ellátja- a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben meghatározottak szerint- a gyermekek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokat is.

Az intézmény alapfeladata konyha üzemeltetése, gyermek és egyéb étkeztetési faladat ellátása Levelek közigazgatási területén. Külön feladat- ellátásai megállapodás alapján az intézmény ellátja a gyermek és egyéb étkeztetési faladatokat besenyőd település közigazgatási területén.

Óvodai fejlesztő program (integrációs program) integrációs felkészítés, esélyteremtő nevelés megszervezése, melyben a szociális helyzetükből és fejlettségükből erdő hátrányok ellensúlyozása történik.

Legnépszerűbb foglalkozásaink

nursery 2114163_1920

Gyógytorna

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent justo lorem, vehicula eu mi et, gravida condimentum ipsum.

Bemutatkozik óvodánk

Intézményünk